Yükleniyor

Ankara'nın Çubuk İlçesi

Çubuk İlçemizde Gezip Görebileceğiniz Yerler

Çubuk İlçesi

Dıştan Görünüm

Çubuk Barajı

Çubuk Barajı 1

Çubuk Barajı

Çubuk Barajı 2

Çubuk Yemekler

Çubuk Turşusu

Karagöl

Çubuk Karagöl

Şehir Merkezi

Çubuk Merkez

Üniversite

Yıldırım Beyazıt Ünv.

Çubuk Merkez

Şehir Merkezi
,,

Çubuk ve Kızılcahamam ilçeleri arasında, Kavak dağı ve Yıldırım dağının eteğinde yer alan küçük ama çok derin bir krater gölüdür. Çubuk ilçe merkezine 30 km uzaklıkta yer alır. Çevresinde spor yapma imkanı vardır. Gölün her iki yanı yamaçlarla çevrili olup, etrafı çam ve kavak ağaçları ile örtülüdür. Göl kenarında yer alan ormanların içinde kaynak suları vardır. Kayaların arasından çıkan suların son derece soğuk olmasından dolayı Ağustos ayında dahi donduğu görülebilir. Ormanlık alanlarda av hayvanlarına rastlamak mümkündür.

Karagöl
,,

Çubuk II Barajı: İlçeye 4 km uzaklıkta, Aşağı Çavundur köyü toprakları üzerinde, dar bir boğazda toprak dolgu olarak 1964 yılında inşa edilmiştir. Ankara’nın içme suyu ihtiyacını karşılamak ve Ankara’yı taşkınlardan korumak amacıyla yapılan barajların ikincisidir. Doğal güzelliği ve mesire yerleri ile oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına uğramaktadır. İlçede bir belediye teşkilatı kentin hizmetini sağlar. İlçeye bağlı 35 mahalle, 47 köy vardır.

Çubuk Barajı
Çubuk Hakkında Diğer Bilgiler

İlçenin Esenboğa beldesi sınırları içinde Melikşah Olimpik Termal Havuz ve Spor Tesisleri yer alır. Ayrıca; İlçede Perşembe günleri halk pazarı kurulmaktadır. Bu pazarda Bazlama, Gözleme, Tereyağı, Peynir, Çökelek, Elma, Armut, Ayva, Vişne gibi yöresel ürünler satılmaktadır.

Çubuk Merkez Taksi
Yüzölçümü :
1.248 km2
Nüfusu :
80.123 kişi
Rakım :
1.100 m
Şehir Merkezine Uzaklığı :
39 km